Jau paskelbtas kvietimas finansavimui gauti investuojant į naujų aukštos pridėtinės vertės gaminių, paslaugų, procesų kūrimo veiklas, intelektinę nuosavybę, ankstyvąją sukurtų naujų produktų bandomąją gamybą, parengimą rinkai (Vidurio ir vakarų Lietuvos regione).
Projektų pateikimo terminas – 2024-12-31.
Tinkami pareiškėjai ir patneriai
Labai mažos, mažos ir vidutinės įmonės (toliau – MVĮ), didelės įmonės, kai bendradarbiauja su MVĮ.
Projekto partneriai – MVĮ (tarp jų mokslo ir studijų institucijos – toliau MSI) ar didelės įmonės (tarp jų MSI), jei pareiškėjas MVĮ.
Tinkamas Pareiškėjas projekto pateikimo dieną yra veiklą vykdanti įmonė, neturinti patirties MTEP srityje (t. y. neįgyvendino MTEP projektų ir (arba) nevykdė MTEP veiklų) arba įmonė, turinti MTEP patirties, o išlaidos MTEP yra ne didesnės kaip 50 000,00 eurų per paskutinius 2 (dvejus) finansinius metus iki projekto pateikimo. Pareiškėjų patirtis MTEP srityje vertinama pagal Valstybės duomenų agentūrai deklaruojamas išlaidas MTEP.
Finansavimas
Moksliniams tyrimams intensyvumas
- Didelėms įmonėms – 50 proc.
- Vidutinėms – 60 proc.
- Mažoms – 70 proc.
Eksperimentinei plėtrai intensyvumas
- Didelėms įmonėms – 25 proc.
- Vidutinėms – 35 proc.
- Mažoms – 45 proc.
15 proc. padidinama į partnerius įtraukiant MSI ar MVĮ (nesusijusią su Pareiškėju).
Tinkamos išlaidos
1. Projektą vykdančio personalo darbo užmokestis ir išlaidos su darbo santykiais susijusiems darbdavio įsipareigojimams.
2. Projektą vykdančio personalo komandiruočių išlaidos.
3. Išlaidos priemonėms ir įrenginiams, atsižvelgiant į mastą ir laikotarpį, kuriuo jie naudojami projektui. Jei šios priemonės ir įrenginiai nenaudojami visą projekto trukmę, tik tos nusidėvėjimo išlaidos, kurios atitinka projekto trukmę ir yra apskaičiuotos pagal visuotinai priimtus apskaitos principus, laikomos tinkamomis finansuoti.
4. MTEP paslaugų įsigijimo iš išorės šaltinių įprastomis rinkos sąlygomis, išlaidos.
5. Išlaidos pagal sutartis vykdomiems moksliniams tyrimams, žinioms ir patentams, perkamiems arba įsigyjamiems pagal licenciją iš išorės šaltinių įprastomis rinkos sąlygomis, taip pat konsultavimo ir lygiaverčių paslaugų, naudojamų vien projektui, išlaidos. Programinės įrangos licencijų įsigijimo išlaidos nėra tinkamos finansuoti.
6. Su kitomis veiklos sąnaudomis, įskaitant sąnaudas medžiagoms, mažaverčiam inventoriui, atsargoms ir panašiems produktams, priskirtiniems trumpalaikiam turtui, tiesiogiai susijusiomis su MTEP veikla, susijusios išlaidos.
7. Tiesiogiai su projekto įgyvendinimu susijusios ir veiklai proporcingai (pro rata principu) paskirstytos pridėtinės išlaidos – įrangos (išskyrus įsigytą iš ES fondų ar kitų ES finansinių priemonių lėšų) nuomos išlaidos.
8. Tiesiogiai su projekto įgyvendinimu susijusios ir veiklai proporcingai (pro rata principu) paskirstytos pridėtinės išlaidos – projektui įgyvendinti būtinų pastatų arba patalpų nuomos išlaidos (ne daugiau nei 10 proc. tinkamų finansuoti išlaidų).
9. Netiesioginės išlaidos pagal fiksuotąją 7% projekto išlaidų normą.
10. 4 ir 5 punktuose nurodytos išlaidos kartu negali sudaryti daugiau nei 50 proc. tinkamų finansuoti (1-8 punktai) išlaidų.
Taip pat finansuojama iki 85 proc. išlaidų, iki 30 000,00 eurų (de minimis pagalba) patentavimui, iki 80 000,00 eurų (de minimis pagalba) projekto metu sukurto produkto parengimui rinkai.
Prioritetiniai kriterijai
Kriterijus | Didžiausias galimas kriterijaus balas |
Projekto įgyvendinimo metu sukurtų produktų komercinimo potencialas. | 40 |
Projekto įgyvendinimo metu sukurto (-os) produkto (inovacijos) reikšmingumo lygis. | 30 |
Įmonėje sukurtų mokslo tiriamojo darbo vietų skaičius projekto įgyvendinimo metu ir per 1 metus po projekto finansavimo pabaigos. | 30 |
Jeigu Jus sudomino ši finansavimo galimybė, parašykite el. paštu mantas@probaltic.lt