Panevėžio mechatronikos centras pasamdė „ProBaltic Consulting“ kaip rangovą, o „VDI/VDE Innovation + Technik GmbH“ iš Vokietijos – kaip subrangovą, siekiant įvertinti „Mems Fab“ (CleanRoom [švaros kambariai]), esamą infrastruktūrą ir įvairius jos tolesnės plėtros scenarijus, atspindinčius rinkos poreikius.
Ši užduotis apėmė vienos galimybių studijos dėl „MEMS fab“ Panevėžyje (CleanRoom studijos) rengimą, ir keturias galimybių studijas dėl specialių MEMS [mikroelektromechaninių] produktų, kuriuos būtų galima pagaminti ar sukurti, naudojantis tokios „Mems Fab“ CleanRoom paslaugomis (4 produktų studijos).
10 dienų trukusio Vokietijos ekspertų vizito Lietuvoje, Lietuvos inovacijų sistemos, susijusios su mikrosistemomis, analizės, diskusijų su įvairiais suinteresuotais subjektais šalyje bei atitinkamų dokumentų ir duomenų analizės prieš ir po vizito rezultatas – pasiūlytas tolesnės MEMS infrastruktūros plėtros Panevėžyje metodas, atitinkantis „technologinio postūmio“ koncepciją. Buvo pasiūlyta technologijų platforma kaip lanksti, prisitaikanti, modulinė ir atnaujinama bazė tolesnei veiklai, pateikiant reikiamos įrangos sąrašą bei eksploatavimo modelius ir verslo scenarijus, įskaitant potencialių sąnaudų įvertį.
Buvo pristatyti keturi galimų produktų scenarijai, kuriuos būtų galima ir toliau plėtoti pasiūlytame dviejų metų trukmės iš naujo paleistos CleanRoom infrastruktūros tobulinimo etapo kontekste Panevėžyje, kaip mikrosistemų technologijų srities kompetencijos centre. Pasiūlymai buvo papildomai paremti, pateikiant rinkos tendencijų ir galimybių, techninių iššūkių ir reikalavimų bei tikslinių laimėjimų analizę. „SVDI/VDE Innovation + Technik GmbH“ taip pat pritaikė tarptautinių mastu taikomą metodiką, įvertindama Panevėžio mechatronikos centrą, palygindama jį su panašiais kompetencijos centrais Europoje.